Lidia Czarnecka wicemistrzyni Świata Rodos Grecja 1-4.05.2022 r.

Podwójne Wicemistrzostwo Świata Lidii Czarneckiej w Rhodos w Grecji

W dniach 01-04.05.2022r w greckim Rhodos odbyły się Mistrzostwa Świata w szachach szybkich i błyskawicznych. Z tych zawodów Polacy  łącznie przywieźli 10 medali , z czego aż dwa wywalczyła Km Lidia Czarnecka ( dziewcząt do lat 18- UKS Skoczek Elbląg)– srebrny medal w szachach szybkich oraz w szachach błyskawicznych.   W turnieju szachów szybkich Lidia zdobyła 7 punktów z 9 partii. W szachach błyskawicznych zgromadziła 7 pkt z 9 partii, co zapewniło jej 2  miejsce. Do turnieju przygotowywał Lidię trener Mistrz Jędrzej Długosz. W turnieju szachów szybkich zwyciężyła  WCM Hryziova Sofia UKR, trzecie miejsce zajęła WCM Czy Isil TUR. W szachach błyskawicznych zwyciężyła  IM Nurgali Nazerka  KAZ, trzecie miejsce zajęła WCM Hryziova Sofia UKR. Lidia sprawiła sobie i kibicom bardzo miłą niespodziankę zdobywając dwa srebrne medale.

tekst nadesłane R.Cz.

fotonadesłane R.Cz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii news. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.